Web sitelerinize iframe kodu ile google maps haritası ekleme yöntemi..

  1. Tarayıcınızdan https://www.google.com/maps/ adresine girin.
  2. Arama Bölümüne Eklemek istediğiniz yerin adresini veya ismini girerek veya arama yapmadan fare ile kaydırarak eklemek istediğiniz konumu bulun.
  3. Eklemek isdeğiniz konuma işaretçiyi yerleştirdikten sonra ekranın sağ altında bulunan “Ayar” simgesinden veya sol köşede yer alan üç çizgi simgesinden “Paylaşın veya Haritayı Yerleştirin” seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan pencerede harita görünecek ve bazı seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden eklemek istediğiniz haritanın çerçeve boyutunu ayarlayabilir, uydu veya harita görünüm modunu seçebilirsiniz.
  5. Haritayı Yerleştir sekmesinden çerçeve boyutunu seçtikten sonra satır içindeki kodu kopyalayıp sitenizin içerik ekleme koduna yapıştırın. Harita olarak görünmeye başlayacaktır.
  6. Eğer haritanın linkini paylaşmak isterseniz “Bağlantıyı Paylaş” sekmesinden URL kopyalayarak paylaşabilirsiniz. Bağlantı adresini açan sizin seçtiğiniz konum sayfasını açacaktır.

Google Harita Kodu Ekledim Ama Kod Olarak Gözüküyor Harita Gözükmüyor!

Eğer WordPress, Blogger gibi içerik ekleme editörlerinde eklediğiniz harita kodu harita olarak değilde kod olarak gözüküyor ise; (WordPress Kod Ekleme)

İçerik ekleme sayfasında seçenekler arasında soldaki resimdeki gibi Görsel ve Metin (Word Press) veya Oluştur ve Html (Blogger) gibi sekme seçenekleri bulunmaktadır. Siz Görsel veya Oluştur sekmesinde eklediğiniz kodu kod olarak görüyorsanız kodu kaldırın ve Metin  veya HTML sekmesine geçerek eklemek istediğiniz konuma ekleyin. Tekrar Görsel veya Metin sayfasına geçtiğiniz an da kodunuz harita olarak gözükecektir.

Comments powered by CComment

Etkinlik Takvimi

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı

Etkinliğe Kalan Zaman

Ücretsiz Program

Giveaway of the Day

Ziyaretçi Sayımız

1623753
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu ay
Geçen Ay
Toplam
17
538
2714
1618188
5565
14328
1623753

IP Adresiniz: 3.229.124.74
12-08-2022 00:27
Scroll to top