Youtube, Dailymotion, Facebook vs. gibi sitelerden video indirmeyi hepimiz arzu etmişizdir. Bunun için çeşitli programlar mevcut olup biz bu işi programsız nasıl yapabileceğimizi anlatacağız. Bunun için birkaç tane güzel internet sitesi mevcut olup size burada bir tanesini anlatacağız. Sitemizin ismi savefrom.net

SAVEFROM, internette izlediğiniz videoları kolay bir şekilde indirmemize olanak sağlayan, reklamı olmayan(şimdilik) güzel bir Türkçe site.

SAVEFROM iki türlü kullanılıyor. Birinci yöntem http://tr.savefrom.net adresine giriyoruz. Açılan sayfada üstte video linkini yapıştıracağımız uzun bir kutu çıkıyor. Buraya videonun linkini yapıştıracağız. Peki nasıl olacak? Onu da anlatalım.

Örnek olarak Youtube sitesine gidiyoruz. İndirmek istediğimiz videonun sayfasını tıklıyoruz. Videonun tamamını izlememize gerek yok. Videonun olduğu sayfanın adres satırını (tarayıcı üzerindeki video adresi - örn: https://www.youtube.com/watch?v=adKrEidHdJUbu şekilde olan adres) kopyalayıp savefrom sitesindeki uzun kutu içerisine yapıştırıyoruz. Sağ taraftaki indir butonuna basıyoruz. Biraz sonra karşımıza sağ tarafta video kaltelerine göre video formatları geliyor. Her bilgisayarda sorunsuz izleyebilmek için mp4 formatı olan seçeneklerden birisine tıklıyoruz. (mp4 formatında da 240p, 360p, 480p,720p, 1080p seçenekleri sırasıyla videonun kalitesidir. En yüksek değer videonun en kaliteli halidir. Fakat dosya boyutu da bir o kadar büyüktür. Bilgisayarda izlemek için hem boyut hem kalite olarak 480p yeterli olacaktır. Bu seçeneği seçebilirsiniz.) Video seçeneğine tıkladığınızda tarayıcınızda kaydet işlemi başlayacaktır. Tarayıcınızın ayarlarına göre videoyu istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

Diğer yöntem ise SAVEFROM uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurmanız durumunda MOZILLA FIREFOX ve GOOGLE CHROME ile izlediğiniz  bir çok videonun altında SAVEFROM’un yeşil indirme butonunu görürsünüz. Bu butona tıkladığınızda videoyu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ancak SAVEFROM’u bilgisayarınıza indirip kurarken dikkat etmelisiniz. Çünkü program yükleme yapılırken ek yazılımlar kurabiliyor.Aşağıdaki kurulum adımlarında nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirttim.

Uygulamayı indirmek için üstte bulunan "Kullanıcılar İçin" linkine tıklayınız. Açılan sayfadan "Şimdi Yükle veya İndir" butonuna basınız.

 savefrom

 

 

 

 

 

Uygulamayı indirip çalıştır dedikten sonra aşağıdaki adımlara dikkat ederek kurulumu tamamlayınız.

1. Adım: Bu adımda dikkat etmezseniz bilgisayarınıza Yandex Elemenst diye bir yazılım yüklenir. Aşağıdaki seçimi yapmanızı tavsiye ederim.

savefrom1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Adım: Bu adımda ise Yandex Tarayıcı programı bilgisayarınıza yüklenir. Aşağıda ok ile gösterilen kutuyu boş bırakmanızı tavsiye ederim.

savefrom2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Adım: Yükleme yapılırken bazı tarayıcıların kapalı olması gerekmektedir. Aşağıdaki ekranda Chrome tarayıcısının kapatılmasını ve yüklemeye devam etmek için Tamam düğmesine tıklanması gerekmektedir.

savefrom3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Adım: SAVEFROM uygulaması bilgisayarımıza başarı ile yüklendi. Şimdi bir kaç işlemden sonra internetteki videoları bilgisayarımıza kaydedebiliriz.

savefrom4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Adım: Google Chrome programında sağ üst bölümde pencereyi kapatma düğmesinin altındaki butona tıklıyoruz ve çıkan menüde “Yeni uzantı eklendi (TamperMonkey)” yazısına tıklıyoruz.

savefrom5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Adım: Karşımıza çıkan ekranda “Uzantıyı Etkinleştir” butonuna tıklıyoruz.

savefrom6

 

Bu adımdan sonra artık internette izlediğiniz bir çok videoyu indirmeniz mümkündür.

savefrom7

Comments powered by CComment

Etkinlik Takvimi

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı

Etkinliğe Kalan Zaman

Ücretsiz Program

Giveaway of the Day

Ziyaretçi Sayımız

1441185
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu ay
Geçen Ay
Toplam
71
381
1063
1437635
9516
12009
1441185

IP Adresiniz: 3.237.16.210
21-10-2021 02:07
Scroll to top