Fatih Projesi Maltepe

Fatih Projesi Maltepe

Fatih Projesi kapsamında ilçemizde gerçekleştirilen çalışmalar, projedeki son durum bilgileri...

Daha Fazla

Etkileşimli Tahta

Etkileşimli Tahta

Okullarımıza kurulan etkileşimli tahtalar ile ilgili haberler, programlar, sorunlar ve çözüm önerileri...

Daha Fazla

Tablet Bilgisayarlar

Fatih Tablet Bilgisayar

Öğrencilerimize dağıtılan tablet bilgisayarlar ile ilgili bilgiler, sorunlar ve çözüm önerileri.

Daha Fazla

Alt Yapı Donanımı

Fatih Projesi Alt Yapı

Fatih Projesi kapsamında ilçemizde gerçekleştirilen alt yapı bilgileri, sorunlar ve çözüm önerileri...

Daha Fazla

Dokümanlar

Dökümanlar

Fatih Projesi kapsamında gerçekleşen etkileşimli tahta, tablet, altyapı ile ilgili dokümanlar...

Daha Fazla

Maltepe İlçesi öğretmenlerine yönelik 21-25 Ocak 2019 tarihleri arasında Şehit İlhan Varank Fen Lisesinde açılan Temel Elektronik ve Kodlamaya Giriş Kursu 1. Grup eğitimimiz tamamlanmıştır.

Yine aynı okulda 28 Ocak - 01 Şubat tarihleri arasında ikinci grubumuz başlayacaktır.

Her iki grubu tamamlayan öğretmenlerimizden istekli olanları için "Arduino Uygulamaları (Temel Seviye) Kursu" planlanacaktır.

Kurs Fotoğraflarımız

 

FATİH PROJESİ ETKİLEŞİMLİ SINIF YÖNETİMİ  KURSU (UZAKTAN EĞİTİM)

Fatih Projesi uzaktan eğitimler kapsamında Mebbis sayfası Hizmetiçi Eğitimler Modülünde "FATİH Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu" başvurusu açılmıştır. (Uzaktan Eğitim)

Kurs içeriğinde EBA kullanımı ile Tablet ve etkileşimli tahta arasında VSınıf anlatım konuları yer almaktadır. Eğitim tarihleri arasında istediğiniz saatlerde eğitimi başlatabilir, durdurabilir ve tekrar devam edebilirsiniz. Eğitim esnasında istediğiniz bölümlere tekrar geri dönebilir ve konuyu tekrar edebilirsiniz. Eğitim sonunda yine internet üzerinden çoktan seçmeli bir sınav bulunmaktadır. Sınavı başarı ile tamamladığınızda kursu bitirmiş olacaksınız.

Tüm öğretmenlerin başvuru yapabileceği gibi Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli tahta kurulumu yapılan okullarda görev yapan öğretmenlerimizden "daha önceden yüzyüze ve uzaktan eğitim almayanlar" bu kursa öncelikli olarak başvurabilirler.

Kurs Faaliyet Numarası: 2019000015

Kurs son başvuru tarihi : 28.01.2019 Pazartesi

Kurs Başlama ve Bitiş Tarihi: 11/02/2019 - 22/02/2019 (Uzaktan Eğitim)

Kurs başvuruları Mebbis üzerinden yapılacaktır. Mebbise giriş yapıldığında sol menüden "Hizmetiçi Eğitim Modülü - Faaliyet İşlemleri - Faaliyet Başvuru tıklanır. Faaliyet Arama Kriterleri ekranında Eğitim Türü - Uzaktan Eğitim seçilerek alttaki Listele butonuna tıklanır. Hangi faaliyete başvuru yapılacak ise faaliyet numarasının sol tarafındaki klasör simgesine tıklanarak faaliyet sayfasına ulaşılır. En alttaki Kaydet butonuna basılarak faaliyete başvuru yapılabilir.

Not: Faaliyet listeleme öncesinde;

Faaliyet yılı 2019 olmalıdır.

Faaliyet tipi Merkezi (Bakanlık) olmalıdır.

Sorumlu Birim (Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü) seçili olduğuna dikkat edilmelidir.

Bu alanlar sayfa açıldığında zaten otomatik olarak gelmektedir.

Ayrıntılı olarak anlatım aşağıdaki linkte anlatılmıştır.

http://www.maltepebilisim.com/hizmetici-egitimlerimiz/62-mebbis-te-hizmetici-egitime-nasil-basvuru-yapilir.html

Kurs hakkında sorularınız için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.adresine yazabilirsiniz.

 

İstanbul Maltepe ilçesi öğretmenlerinin kendilerini geliştirmeleri, okullarında eğitimde inovasyon ve robotik uygulamaları yapmak veya geliştirici elektronik ve robotik kodlama kulübü kurmak, mekanik ve elektronik tasarım, proje tasarlama, program kodlama yöntemlerini anlamak, elektronik ve yazılım becerileri kazanmak amacıyla, aşağıda belirtilen kurs merkezinde  “TEMEL ELEKTRONİK VE KODLAMAYA GİRİŞ KURSU” açılması planlanmaktadır. Açılacak kurslara temel bilgisayar bilgisine sahip öğretmen ve idareciler katılabileceklerdir. Her bir kurs için katılacak kursiyer sayısı en fazla 24 kişi olacaktır.

NOT: Her iki kurs içeriği de aynı olmakla birlikte kursiyerler arasında seviye farklılıklarının asgari düzeyde oluşturulması nedeniyle Kurs 1 olarak planlanan kursa daha önceden elektronik ve kodlama bilgisi olmayan kursiyerler başvurabilirler. Kurs 2 olarak planlanan kursa bilişim, elektrik, elektronik bölüm öğretmenleri veya daha önceden elektronik ve kodlama konusunda asgari düzeyde bilgi sahibi öğretmenler başvurabilirler.

Kurs 1:

Yer: Şehit İlhan Varank Fen Lisesi

Tarih: 21 - 25.01.2019 (5 Gün – 30 Saat)

Saat: 09:30 – 14:30

Kurs 2:

Yer: Şehit İlhan Varank Fen Lisesi

Tarih: 28.01 – 01.02.2019 (5 Gün – 30 Saat)

Saat: 09:30 – 14:30

Kursa katılmak isteyenler, ilçemiz web sayfasında yer alan “Hizmetiçi Kurslar Başvuru Ekranı”  linkine tıklayarak açılan sayfadaki başvuru linkinden kayıt yaptırabilirler. Ayrıca aşağıdaki adresten de başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

http://maltepe.meb.gov.tr/hizmetici/basvuru.aspx

Son Başvuru Tarihi: 

Başvurusu kabul edilen kursiyerlerin isimleri başvuru sayfasında “En Son Açılan Kurslar” içerisindeki “Katılımcı Listesi”nde yer alacaktır.

Başvuru Aşaması:

Kurs başvuru adresinde sayfanın sağ üst tarafında yer alan Başvuru Kayıt butonuna tıkladığınızda karşınıza 2 aşamadan oluşan başvuru ekranı açılacaktır. 1. aşama karşınıza gelen ilk sayfadır. Burada kurs listesinden katılmak istediğiniz kursu seçiniz.  TC kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu yazarak kayıt tuşuna basınız ve 2. aşamaya geçiniz. Burada da sizden istenilen bilgileri doldurunuz ve kaydet butonuna tıklayarak başvurunuzu kaydediniz.  Başvuruları kayıt sayfasında yer alan Toplam Başvurular kısmında görebilirsiniz.

Kurs içerisinde kullanacağımız malzemeler şunlardır:

Malzeme Adı
● Arduino UNO kartı ve USB kablosu
● Breadboard
● Dijital Avometre
● Erkek – erkek jumper kablo (40’lı)
● Dişi – erkek jumper kablo (20’li)
● 1K direnç – 10 adet
● 10K direnç – 20 adet
● 470 ohm direnç – 10 adet
● 330 ohm direnç – 10 adet
● 10K potansiyometre – 5 adet
● LDR
● Ortak katotlu RGB led
● 2 bacaklı buton – 5 adet
● 5V aktif buzzer
● Led 15 adet (5 kırmızı – 5 mavi – 5 sarı)
● TMP 36 sıcaklı sensörü
● LM35 sıcaklı sensörü
● Servo motor
● Ultrasonik Sensör
● 2x16 I2C LCD
● 9V Alkalin pil ve pil bağlantı kablosu
● 2 adet krokodil kablo (siyah ve kırmızı)
● Saklama Kutusu

 

Kurs hakkında soracağınız sorularınız için aşağıdaki mail adresini kullanabilirsiniz.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Microsoft Expression Web 4  asp.net editör programlarında bazen Programda Türkçe karakter sorunu yaşayabilirsiniz. Bazen de programda veriler Türkçe gözükür fakat sayfayı çalıştırdığınızda Türkçe karakter sorunu yaşayabilirsiniz. Bu şekilde sayfada oluşan Türkçe karakter sorununu şu şekilde çözebilirsiniz.

Projenizi açın. Masterpage sayfanızı açın.

File - Properties penceresinde Language sekmesine gelin.

Mark current document as kutucuğundan Turkish seçin.

Save the document as kutucuğundan UTF-8 seçin.

Reload the current document as kutucuğu Automatic encoding olarak bırakın.

Include a byte order mark (BOM) kutucuğunu işaretleyin.

Böylece her sayfada oluşan Türkçe karakter sorunu giderilmiş olur.

Program içerisindeki sorun düzelip sayfada sorun devam ederse web.config dosyasını açın. System.web kodları arasına aşağıdaki kodu ekleyiniz.

<globalization requestEncoding="windows-1254" responseEncoding="windows-1254" culture="tr-TR" uiCulture="tr" fileEncoding="windows-1254" />

 

Örnek ekleme:

 

<system.web>

<globalization requestEncoding="windows-1254" responseEncoding="windows-1254" culture="tr-TR" uiCulture="tr" fileEncoding="windows-1254" />

</system.web>

 

Kolay gelsin.

 

Maltepe Fen Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyen ve öğrencileri ile işbirliği içinde planlanan Maltepe Fen Lisesi Bilim Şenliğinde; Teknoloji, Eğitim Bilimleri, Doğa Bilimleri ve Beşeri Bilimler alanlarında çalışmalar, seminerler, atölyeler, etkileşimli gösteriler sizleri bekliyor.

Etkinlikler eğitimcilere yaparak yaşayarak öğrenmenin ve STEM+A yaklaşımına uygun bir eğitimin örneklerini sunmak, diğer katılımcılarda ise bilimsel merak uyandırmak ve kendi ilgilerini ölçebilmelerini sağlamak adına tasarlanmış ve seçilmiştir.

Etkinlikler 10-11-12 Ekim 2018 tarihlerinde 10:00-15:00 saatleri arasında İstanbul Maltepe Fen Lisesi´nde gerçekleşecektir.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği “Bilim Ağacı“ adlı projenin temel amacı bilimi ve bilimsel düşünceyi başta kurumumuzda sonrasında toplumun farklı kesimlerinde aşılamak ve yaygınlaştırmak adına çeşitli atölye ve seminer çalışmaları yapmaktır. Günlük yaşamımızda ayrıntılarının farkında olmadan yaptığımız aktivitelerin bilimsel açıklamalarının uygulamalı olarak katılımcılara aktarılması, bilim iletişiminin projede görevli öğrenciler ile projeye katılan kişiler arasında doğru şekilde yapılması hedeflenmektedir. Bilim ve teknoloji arasındaki etkileşimin yapılan atölye çalışmaları ile topluma kazandırılması, geleceğimiz olan gençlerin 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış bilimsel düşünceye sahip, üretken, yaratıcı, yenilikçi, lider kendini gerçekleştirmiş bireyler olarak yetiştirilmesine önemli bir katkı sunacaktır.

Atelye - Seminer Etkinlik Programı:

http://www.maltepebilisim.com/images/ana_kategori/bilimagaci/bilim_agaci_program.pdf

Okullardan öğrencilerle birlikte gelmek için doldurulması gerekli Excel Dosyası:

http://www.maltepebilisim.com/images/ana_kategori/bilimagaci/toplu_kayit_belgesi.xlsx

 

Ayrıntılı bilgi için: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. eposta gönderebilirsiniz. 

 

 

2018 yılının sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dileklerimizle. Nice güzel senelere..

Etkinlik Takvimi

Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı

Etkinliğe Kalan Zaman

Ücretsiz Program

Giveaway of the Day

Ziyaretçi Sayımız

0809582
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu ay
Geçen Ay
Toplam
130
748
5821
800301
10972
19770
809582

IP Adresiniz: 34.226.208.185
17-02-2019 03:23
Scroll to top